AGAPE kirikukompleksi ehitust Männi parki alustati 8. juunil 1992. Ehitamisele eelnes arhitektuuri- konkurss, milles osales 18 arhitekti nii Eestist kui mujalt. Konkursi võitis Ilmar Klammer Tallinnast ja temalt telliti ka ehituse projekt. Peamiseks ehitajaks oli Pärnu ehitusfirma Eston. Kogu ehitust juhatas Tani Roos.

agapeout2

KIRIK pühitseti 17.detsembril 1995. Piduliku talituse viis läbi Põhja-Euroopa metodisti piiskop Hans Växby, assisteeris Eesti Metodisti Kiriku superintendent Olav Pärnamets. Suursündmusel osales palju külalisi lähemalt ja kaugemalt. Kohal olid koguni Suurbritannia ja Rootsi suursaadikud.

PÄRAST kiriku sissepühitsemist jäi majas veel väga palju teha. Alguses oli kasutada vaid kirikusaal ja väike osa fuajeest. Tänaseks on välja ehitatud kogu maja põhikorrus ja teise tiiva ülemine korrus. Hetkel on keldrikorrus veel välja ehitamata. Kogu majas on arvestatud liikumispuudega inimeste vajadustega.
Saal mahutab 100-300 inimest, kohvikus on mugavalt ruumi 40-le. Auditoorium ja nõupidamisruum on sobilikud 15-20-le inimesele. Hoonel on väga suured aknad, mis muudavad maja avaraks ja valgeks.KIRIKU valmimisele on kaasa aidanud peale ettevõtete ka rohkesti vabatahtlikke paljudest maadest, ennekõike Ameerika Ühendriikidest. Siinkohal tahame erilise tänuga ära märkida järgmisi sõpru:

  • Meie endine piiskop Hans Växby, Helsinki, Soome
  • Nancy Eubanks, Brownsville, USA
  • Hakan Såndström, Turku, Soome

 

Siin veel pilte meie kiriku välisvaatest: